Jak pozbyć się trądziku?

Zarówno zmiany trądzikowe, jak i blizny oraz przebarwienia, kwalifikują się do wykonania zabiegu laserowego usuwania trądziku. Klinika medycyny estetycznej Forever Young oferuje zabiegi wykonywane przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. W gabinecie wykorzystywany jest profesjonalny i spełniający normy bezpieczeństwa sprzęt, który zapewnia pozytywne efekty już po pierwszym zabiegu.

Przyczyny trądziku

Trądzik może występować w każdym wieku, a jego obecność potrafi skutecznie pogorszyć samoocenę. Winę za to ponosi nie tylko nieodpowiednia higiena i genetyka, ale także niezdrowy tryb życia, stres i nieodpowiednia dieta. W ciężkich przypadkach nie wystarczy jednak zmiana nawyków żywieniowych czy zakup kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Najczęściej konieczna jest profesjonalna opieka specjalisty i odpowiedni dobór zabiegu.

Rodzaje trądziku

Najczęstsze rodzaje trądziku to: pospolity, różowaty, ropowiczy, skupiony, bliznowaty i wywołany. Każdy z nich charakteryzuje się innym źródłem powstawania i przejawia się w różnych formach (np. plamy naczynkowe, torbiele ropne, skupiska zaskórników). To właśnie dlatego tak trudno jest dobrać odpowiednią farmakoterapię. Zabiegi laserowe sprawdzą się przy większości zmian. Niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem, która w klinice Forever Young jest bezpłatna.

Trądzik u dorosłych

Walka z trądzikiem jest utrapieniem nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Jego źródeł można dopatrywać się w uwarunkowaniach genetycznych, jednak inne, wyżej wymienione czynniki, również mogą stanowić główną przyczynę. Laserowe leczenie trądziku u dorosłych w klinice Forever Young cieszy się pozytywnymi opiniami nie tylko dzięki bezbolesnemu zabiegowi, ale przede wszystkim szybkim efektom.